Latvija lielajā pasaulē

     Šogad mūsu valsts  svinēja 102.dzimšanas dienu. Cik tad liela ir mūsu Latvija? Ar ko lepojas, kāda ir bijusi tās vēsture, simboli? Ar ko mēs  esam pazīstami pasaulē?

     Kopā ar pirmo klašu skolēniem atradām Latviju lielajā pasaules valstu saimē, noskaidrojām, ka esam valsts Ziemeļeiropā , atrodamies pasaules lielākajā kontinentā – Eirāzijā un mūsu zemi apskalo skaistā Baltijas jūra.

     Latvija ir brīva un neatkarīga valsts, kurai ir savs prezidents – Egils Levits,  ģerbonis, kuru sargā stipri dzīvnieki- lauva un grifs,  Baumaņu Kārļa himna – “Dievs, svētī , Latviju !” , kas ir 45 gadus vecāka par Latviju un savs karogs.

    Pārrunājām  Latvijas karoga vēsturi un sarežģītos atbrīvošanās ceļus no iekarotājiem. 

    Noskaidrojām, ka mūsu zemes nacionālais putniņš ir šiverīgā baltā cielava, kukainis – veiksmes nesēja divpunktu mārīte un mūzikas instruments –kokle. Mūsu puķes ir vasaras vidū pļavās un mežmalās ziedošās , Jāņu vainagos pītās margrietiņas. Par nacionālo akmeni uzskata – no priežu sveķiem pārveidojušos dzintaru, kuru pēc vētrām var atrast mūsu jūras krastā.

    Mēs lepojamies  ar Dziesmu un deju svētkiem, kad ik pēc 5 gadiem no visas Latvijas  un citām zemēm  sabrauc dziedātāji un dancotāji , izdzied un izdejo tautas vēsturi.

   Mēs lepojamies ar pasaules kultūras mantojumā iekļautajām 500 Vecrīgas ēkām  un lielāko viduslaiku baznīcu Baltijā – Doma baznīcu.

   Mēs lepojamies ar 800 interesantajām jūgendstila ēkām. Rīgu sauc arī par šī stila Ziemeļeiropas galvaspilsētu.

   Mūsu Rundāles pils ir viena no skaistākajām 9 Eiropas pilīm, kuru apskatīt dodas tūristi no daudzām pasaules valstīm.

   Nacionālā bibliotēka, kurā glabājas 4 miljoni vienību ir viena no modernākajām pasaulē. Tur var apskatīt mūsu Kr. Barona Dainu skapi, kurā glabājas  ap 200 000 savākto tautasdziesmu.

    Arī džinsu izgudrotājs -Jākobs Jufess un supervaroņu radītājs – Elijs Kacs ir dzimuši Latvijā. Pasaules  augstākā ūdenskrituma – Anhela atklājējs -Aleksandrs Laime ir latvietis un tālajā Venecuēlā plūst viņa atklātās upes, kurām doti Latvijas upju nosaukumi.

   Un kur tad vēl mūsu mūziķi, mākslinieki, zinātnieki, sportisti, ceļotāji, kas iznes Latvijas vārdu pasaulē?

    Ja Tu gribu apgūt jaunas  zināšanas par mūsu zemes vēsturi, ģeogrāfiju un cilvēku sasniegumiem, nāc uz  skolas bibliotēku!

Bibliotekare Ingrīda