Mirdzai Kļavai -95!

 Š.g.  27.novembrī skolas bibliotēkā pulcējas 2.klašu skolēni, lai iepazītos ar  rakstnieces, skolotājas un gleznotājas  Mirdzas Kļavas dzīvesgājumu un daiļradi..

     Skaistās pasakas par vāverēnu Tomu un kaķēnu Miku autore ieved mūs bērnībā un aicina būt labestīgiem,  iejūtīgiem ,izpalīdzīgiem ,draudzīgiem vienam pret otru, “dzīt” prom  palaidnības un darīt labus darbus.

     Rakstniece aicina aktīvi sargāt dabu, iepazīt dzīvnieku pasauli un sniegt palīdzību -piebarojot putnus  ziemas periodā, izgatavojot putniem mājas- putnu būrus  un stādot kokus.

     Kopīgi noskaidrojām, kāpēc mežā nevar kurināt ugunskuru, bojāt kokiem mizu, atstāt atkritumus, un cik svarīga nozīme ir tīrai videi, kurā dzīvojam.

     Vai  zināt, kādas vardes, krupji, tritoni, ķirzakas, čūskas un bruņurupuči dzīvo Latvijā? Rakstniece aicina ielūkoties daudzveidīgajā abinieku un rāpuļu pasaulē, papētīt, ko ziemā dara varde, kur ziemo  krupis, kāpēc tik grūti mūsu mežos iedzīvoties kokvardei,  cik ilgi zem  ūdens var uzturēties bruņurupucis, atšķirt indīgo odzi no gludenās čūskas. Uzzinājām no kā pārtiek zalktis, ko darīt, ja iekož odze, kādas ķirzakas var atrast mūsu mežos un pļavās, kuras vardes ir labākās dziedātājas un kuras lec vistālāk, kāpēc Parīzē un Tokijā vardēm ir uzcelti pieminekļi. Ielūkojāmies tritonu pasaulē , noskaidrojām, kuri meža zvēri ir gatavi cīnīties ar indīgo odzi un kāda ir katra dzīvnieka loma lielajā apritē.

      Paldies skolēniem un skolotājām Ausmai un Lienei par aktīvo līdzdarbošanos minot mīklas, atbildot uz jautājumiem  un vērtējot apkārtējā pasaulē notiekošo.

      Daba ir mūsu visu  mūsu lielā māja. Mācīsimies  sadzīvot, saprasties  un sargāt to, kas mums ir dots!

    

                                                                            Bibliotekāre Ingrīda