Ziemassvētku tradīcijas pasaulē

     Tuvojoties Ziemassvētkiem bibliotēkā pulcējās 1.1.a klase, lai iepazītos ar  šo  skaisto svētku  svinēšanas  tradīcijām pasaulē,  salīdzinātu ar Latvijas  tradīcijām un izvēlētos valsti, kurā gribētu sagaidīt  Ziemassvētkus.

       Ziemassvētki ir Kristus dzimšanas svētki, laiks, kad pārdomājam savus labos un  sliktos darbus, piedodam viens otram, dāvājot mieru, saticību un mīlestību.

       Ziemassvētki ir arī ziemas saulgriežu laiks, kad  svinam ziemas iestāšanos. Tas ir tumšais laiks, kad saulīte no mums ir paslēpusies  un uzspīd vien mazu brītiņu .Velkot bluķi, ejot ķekatās vai dancojot mēs stiprinām sevi , attīrot no visa  sliktā . 

     Katrai tautai ir savas  svinēšanas  tradīcijas. Virtuāli apceļojot gan Eiropas valstis, gan nonākot ziemeļamerikas, dienvidamerikas kontinentos un Austrālijā, meklējām kopīgo un  atšķirīgo.

        Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas pasaulē atšķiras, bet visās  zemēs šajā laikā rīko labdarības  akcijas, palīdz trūcīgajiem, apciemo sasirgušos un vientuļos cilvēkus, dāvājot viens otram prieku un mīlestību. Ziemassvētki visā pasaulē ir  sirds  svētki, kad  ielūkojamies  sevī un gribam būt labāki.

      Pārdomājot un iepazīstoties kā svētkus svin citās valstīs, vienbalsīgi atzinām, ka visjaukākie šie  svētki ir mūsu Latvijā!

      Priecīgus un mīlestības bagātus Ziemassvētkus!

Bibliotekāre Ingrīda