2. klašu skolēni Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā

8. oktobrī, krāsainā un saulainā rudens dienā, 2. klašu skolēni Latvijas skolas somas ietvaros ar vilcienu devās uz Salaspili apmeklēt Nacionālo botānisko dārzu. 

Brauciens ar vilcienu dažiem skolēniem bija īsts piedzīvojums, jo tas bija pirmo reizi mūžā.

Priecīgi, satraukti otrklasnieki ieradās Salaspils botāniskajā dārzā, kur viņus sagaidīja laipnas, zinošas muzeja darbinieces.

Ekskursija varēja sākties!

Ekskursijas pirmajā daļā skolēni Nacionālajā botāniskajā dārzā iepazina skujkoku kolekciju. Skolēni, orientējoties pēc kartes, Nacionālā botāniskā dārza teritorijā meklēja dažādus skujkokus, mērīja to skuju un čiekuru garumu, un pierakstīja iegūtos mērījumus tabulā. Katrs  savāca čiekurus kolekcijai. 2. klašu pētnieki apguva prasmi strādāt komandā un orientēties apkārtnē izmantojot karti, veikt precīzus mērījumus, apkopot tos tabulā un salīdzināt mērījumus. Skolēni uzzināja par skujkoku daudzveidību Latvijā un pasaulē. Izzinošā orientēšanās spēle bija tik aizraujoša!

Ekskursijas otrajā daļā  bija oranžērijas apmeklējums. Skolēni apbrīnoja kaktusus, alvejas, agaves, banānkokus, citronkokus un citus interesantus svešzemju augus. Bērnu uzmanību piesaistīja un prieku radīja oranžērijā mītošie mīlīgie bruņurupuči, runātīgie papagaiļi un kanārijputniņi, milzu gliemeži un dažnedažādu krāsu un izmēra zivis. Ikviens vēlējās šeit uzkavēties ilgāk. 

Kad pāris stundu garā ekskursija bija beigusies, bija laiks mazam atpūtas brīdim. Katrs varēja atpūtināt no lielās pastaigas piekusušās kājas, mieloties ar līdzpaņemtajiem gardumiem un dalīties iespaidos par dzirdēto, redzēto un piedzīvoto. 

Ekskursijas beigās otrklasnieki apbrīnoja košos rudens ziedus –  dālijas. Kāds pat atrada savā vārdā nosauktu dāliju šķirni! Īpaši liels prieks bija par sķirnēm “Marta”, “Oskars”, “Ance”.

Diena bija izdevusies! Daudz jauna redzēts, iepazīts, uzzināts! Paldies projektam “Latvijas Skolas soma”, Nacionālajam botāniskajam dārzam par jauko, izzinošo ekskursiju!