Brēmenes muzikanti Rīgā.
Aprīlī kopā ar pirmajām klasēm izlasījām, pārrunājām un meklējām atziņas vācu tautas pasakā Brēmenes muzikanti. Kā mēs izturamies pret saviem dzīvniekiem? Kā varam palīdzēt savām vecmāmiņām un vectētiņiem vai jebkuram gados vairs ne jaunam cilvēkam? Kāpēc ir jāpalīdz? Ko darīt brīžos, kad ir grūti? Kopīgiem spēkiem nonācām pie nopietnām atziņām, kuras paturēsim prātā.
Bibliotēkā tuvāk iepazinām mūsu galvenos varoņus – ēzelīti, kura balsi var sadzirdēt 3km attālumā, mīluli kaķi, kurš varot ēst 36 reizes dienā, izdot 100 skaņas, mājas sargu suni un agro modinātāju un dziedātāju gaili. Nez kā izklausītos visu kopīgs kvartets? Ar 1.a klasi izvēlējamies sev tuvākos un domājām vārdus. Ar 1.b klasi krāsojām savus mīluļus. Ar 1.c pastāstījām par saviem mājdzīvniekiem.
Bibliotēkā pārrunājām brāļu Grimmu devumu pasaules un vācu tautas kultūrā. Abi brāļi latviešu valodu uzskatīja par vienu no skaistākajām pasaulē, jo vārdu locījumos ir senākās indoeiropiešu valodas formas. Turpināsim apgūt mūsu valodas likumus un cienīt valodu, kurā runājam!
Kas kopīgs Rīgai un Brēmeni? Kāpēc pilsētu vecpilsētas ir līdzīgas?
Kā Brēmenes muzikantu skulptūra nonāca Rīgā? Kura no pilsētām ir vecāka , cik gadu šogad paliek Rīgai? Kāpēc Rolanda statuja ir gan Brēmenē, gan Rīgā ? Ar ko nodarbojas pilsētu mēri? Rēķinājām, domājām un meklējām kopīgo un atšķirīgo.
Pasaka “Brēmenes muzikanti” ir ar laimīgām beigām. Kopīgi mēģinājām noskaidrot sarežģīto jautājumu – kā tas ir dzīvot ilgi un laimīgi?
Lai izdodas apskatīt Rīgas sadraudzības pilsētu Brēmeni, panašķoties ar gardajām šokolādes konfektēm , pildītām ar piparmētru pildījumu vai Brēmenes sarkano marmelādi un gardās kūkas!
Vēlēsim veiksmi abu pilsētu mēriem – Andreas Bovenschultem un Vilnim Ķirsim pilsētu vadīšanā , turpināsim iepazīt savu zemi un pasauli!