Ekskursija uz Salaspils Nacionālo botānisko dārzu

Kaut arī mūs sagaidīja lietaina diena, visi 4. klašu skolēni ar ,,Skolas somu’’ plecos aizrautīgi soļoja uz staciju, lai ar vilcienu dotos uz Salaspili apmeklēt Nacionālo botānisko dārzu.

Salaspilī mūs laipni sagaidīja atraktīvās gides. Pirmajā daļā mums bija iespēja uzzināt, kas ir oranžērija. Izstaigājām visas četras zāles – sukulentu zālisilto subtropu zālivēso subtropu zāli un tropu zāli –, tā paviesojoties dažādās pasaules malās, iepazinām augu daudzveidību un krāšņumu. Dažus augus bija iespēja pataustīt un pasmaržot. Gides vadībā padziļinājām izpratni par augu dzīvei nepieciešamajiem faktoriem un uzzinājām botānisko dārzu funkcijas.  Interesanti, ka oranžērijā starp augiem dzīvo arī bruņurupuči, zivtiņas, papagaiļi un milzu gliemeži.

Otrajā daļā pāros bija jāveic patstāvīgs darbs – jāatbild uz jautājumiem par tikko dzirdēto un pēc attēla jāsameklē oranžērijā augošs augs. Ar zibošām acīm ikviens ķērās pie uzdevuma. Īpašu prieku sagādāja augu meklēšana, kaut arī tas nebija tik vienkārši kā sākumā šķita. Bija jādodas pa visām zālēm, jābūt ļoti vērīgiem, lai pēc dažādām pazīmēm atpazītu īsto augu.

Kad visi uzdevumi tika paveikti, stiprinājāmies ar līdzpaņemtajiem našķiem un pacilātā omā devāmies atpakaļ uz skolu. Paldies Salaspils Nacionālā botāniskā dārza gidēm par interesanto nodarbību!