Iepazīsti grāmatu pasauli!

Septembra beigās  skolas bibliotēkā pulcējās paši mazākie grāmatu lasītāji, lai iepazītos ar bibliotēku, tās grāmatu dažādību, izvietojumu un noteikumiem kādi jāievēro  skolas bibliotēkā.

    Grāmata ir viens no lielākajiem cilvēces izgudrojumiem. Pirmās grāmatas izgatavoja ēģiptieši pirms 5000 gadiem. Viņi tās rakstīja uz papirusa, kas bija no niedrēm izgatavots papīrs. Mūsdienās pazīstamo grāmatu izgudroja romieši, papīra vietā izmantojot apstrādātu dzīvnieku ādu – pergamentu

    Grāmatas mums  sniedz gadsimtos uzkrātās  zināšanas, jaunu informāciju, ieved pasaku un fantāzijas pasaulē, paplašina redzesloku, liekot  domāt, analizēt un pētīt apkārtējā pasaulē notiekošo.

    Kopīgiem  spēkiem noskaidrojām atšķirību  starp bibliotēku un grāmatu veikalu – grāmatnīcu. Izrēķinājām, ka noliekot tās vienu aiz otras  varētu aiziet  līdz Ķekavai. Saliekot grāmatas vienu uz otras tās  svērtu tikpat cik 2 Āfrikas  ziloņi!

      Apskatījām smagās enciklopēdijas, mazās svešvārdu  vārdnīcas, skaistās pasaku, jautrās komiksu un piedzīvojumu grāmatas. Atradām lielāko , smagāko , vecāko un vismazāko grāmatu. Uzzinājām , kur vasarā glabājas mācību grāmatas , kāpēc tās ir jāapvāko un jāsaudzē.

Pepijas piedzīvojumu garu un Karlsona apetīti grāmatu pasauli iepazīstot!

Laipni gaidīti bibliotēkā!

Bibliotekāre Ingrīda