Kas dzīvo Latvijas mežos?
31.oktobrī skolas bibliotēkā pulcējas 1.A, B, C un D klašu skolēni, lai dotos nelielā ,,pastaigā” pa mežu un iepazītos ar tur mītošajiem dzīvniekiem.
Minot mīklas, skatoties attēlus un lasot dzīvnieku aprakstus, ieguvām jaunas zināšanas par Latvijas meža zvēriem, to īpašībām un dzīves veidu.
Mēs noskaidrojām, ka deviņvīru spēks piemīt stiprākajam no dzīvniekiem – lācim. Uzzinājām, kāpēc lāci nevar traucēt ziemas miega periodā, ka tam garšo medus un āboli. Noskaidrojām kā sadzīvot ar lielo stiprinieku. Apskatījām lāča ķepas nospiedumu un iepazinām tā rakstura īpašības. Atklājām, ka alnis ļoti labi peld un našķojas ar ūdensrozēm. Ezim ir 6000 adatu un dienā tas var apēst 40 gliemežus. Uzzinājām, kāpēc vāverei ir vairākas ligzdas un , kāpēc tās draudzējas ar sīļiem.
Mācījāmies atšķirt jenotus no jenotsuņiem un atklājām, ka āpsis rok alas līdz pat 800 m garumā, 3 stāvos un veido lūkas, kuras ziemā aizbāž ar sūnām, lai nenosaltu.
Viltniece – lapsa var atdarināt citu zvēru skaņas, ir ļoti uzmanīga un izveicīga. Mežacūkas mīl izlikties par beigtām un pēc tam uzbrukt, atklājām, ka tām patīk paciemoties kartupeļu laukā.
Iepazinām ziņkārīgo un veiklo Latvijas dižkaķi – lūsi, priecājāmies par graciozajām stirnām. Atklājām mēnesnīcas naktīs gaudojošo vilku baru noslēpumus. Jutām līdzi zaķu grūtajai dzīvei. Pētījām sikspārņus un arhitektus bebrus. Uzzinājām, ka ūdriem patīk smilšu un dubļu vanniņas, ka tie ierīko slidkalniņus un slidinās šlakstīdamies. Noskaidrojām, ka zirgus naktī biedē zebiekstes.
Latvijā sāk iedzīvoties jauni dzīvnieki – zeltainie šakāļi, kuri mīt alās , nozog pa kādai aitai un ir ļoti taupīgi.
Mežs ir dzīvnieku mājas. Cienīsim mūsu četrkājainos kaimiņus!
,,Visiem labi, visiem labi,
Mana tēva tīrumā,
Zaķīšam cilpu mest,
Teterim rubināt!”
Ja Tevi interesē mūsu mežu dzīvnieki, nāc uz skolas bibliotēku!