Rīgas Motormuzejā

12. martā 1.1 B un 1.1 C klases skolēni, priecīgi un ar lielu nepacietību ātrāk nokļūt galamērķī, devās uz Rīgas Motormuzeju.

Motormuzejā skolotājas un bērnus sagaidīja muzeja darbinieces, kuras pastāstīja, ka muzejā būs iespēja piedalīties nodarbībā un doties ekskursijā pa muzeju. Katrs saņēma biļeti uz kuras bija skaists auto un piedzīvojums varēja sākties.

Bērni piedalījās nodarbībā “Atlecošā bumbiņa”. Mazie skolnieciņi ar lielu interesi klausījās  nodarbības vadītājas stāstījumā par gumiju, tās rašanās vēsturi, gumijas īpašībām un uzzināja, kādas lietas gatavo no gumijas. Bērni atbildēja uz jautājumiem un paši uzdeva visdažādākos jautājumus. Pēc nodarbības izglītojošās daļas sekoja pats interesantākais – bērniem pašiem bija iespēja izgatavot savu gumijas atlecošo bumbiņu.  Acis priekā  iemirdzējās un ikvienam radās jautājumi:

”Kā mēs varēsim uztaisīt?”

“Vai ar to varēsim spēlēties?”

“Vai varēsim to paņemt līdzi uz mājām?”

Bumbiņas gatavošanas process tik tiešām bija aizraujošs! Bija jāizvēlas bumbiņas krāsa, tad rūpīgi ar tievu kociņu bija jāsamaisa kopā visas sastāvdaļas un visbeidzot iegūtā masa bija rokās jāmīca un jāviļā tik ilgi, kamēr bumbiņa gatava. Noteikti bija jāizmēģina, vai bumbiņa atlec. Atleca! Citam augstāk, citam zemāk un katram savādāk, bet visi bērni bija priecīgi par darba procesā iegūto rezultātu.

Skaistais piedzīvojums turpinājās dodoties ekskursijā pa muzeju un aplūkojot daudzveidīgo senās tehnikas kolekciju kā arī darbojoties interaktīvajos muzeja stendos. Bērni izrādīja sajūsmu par krāšņajām retro mašīnām, velosipēdiem kā arī kravas un speciālajiem auto.

Ekskursija bija izdevusies! Daudzi no bērniem izteica vēlēšanos vēlreiz apmeklēt muzeju un aizvest uz muzeju arī mammu un tēti.

Paldies par ekskursiju “Latvijas skolas somai”!