Dīvainākie pasaules dzīvnieki

18.janvārī – Vinnija Pūka dzimšanas dienā skolas bibliotēkā pulcējas 1.1.klašu skolēni, lai iepazītos ar dzīvniekiem, kuri mūs pārsteidz gan ar savu izturēšanās veidu, gan izskatu.

    Kopīgi ar skolotājām tika izpildīts mājas darbs – atrastas atbildes uz jautājumiem par izturīgāko, smagāko un garāko dzīvnieku. Noskaidrots, kurš var lepoties ar garākajām ūsām, aizlēkt vistālāk un uzbūvēt vissarežģītākās būves. Tāpat tika atklāts  visatjautīgākais pasaules dzīvnieks.

    Apskatījām un iepazinām velniņam līdzīgo nakts dzīvnieku ai, ai, kura mītnes vieta ir Madagaskaras sala. Noskaidrojām, kur var sastapt lāseszivi, zvaigžņdeguna kurmi un salīdzinājām ar mūsu Latvijas kurmīti. Apskatījām ūdens monstriņu aksolotlu un uzzinājām, kāpēc šo dzīvnieciņu ir palicis tik maz. Priecājāmies par mazajiem kabatas pērtiķiem, pigmejmērkaķiem un tarsijiem.  Uzzinājām kur mīt jūras lapu drakons, cik noderīgs ir jūras gurķis, kur var sastapt jūras zirdziņu un kāpēc jāuzmanās no jūras ežiem. Noskaidrojām kā dzīvo koalas lāči un kā orientējas sikspārņi.

    Kopīgi minējām mīklas par dzīvniekiem un pastāstījām par saviem mīļākajiem dzīvniekiem.

    Dzīvnieku valsts mūs pārsteidz ar savu milzīgo daudzveidību. Vēl joprojām  nav izdevies izpētīt un aprakstīt visas uz mūsu zemes dzīvojošās dzīvnieku sugas. Turpināsim izzināt, saprast un cienīt savus tuvākos “kaimiņus”!

    Paldies skolēniem un skolotājiem par sadarbību!