Uldim Auseklim – 75!

23.novembrī skolas bibliotēkā pulcējas 2.klases, lai iepazītos ar pazīstamā latviešu bērnu dzejnieka, rakstnieka un grāmatu izdevēja  Ulda Ausekļa daiļradi, lasītu viņa dzejoļus un padomātu par tām vērtībām ,kuras mūsu sirsniņas dara priecīgākas, gaišākās un labestīgākas.

    Smalkais romantiķis Uldis Auseklis nāk no Vidzemes novada, savas bērnības vasaras pavadījis dabā, to vērojot, mācoties  saskatīt tās  skaistumu un spēku. Latvija ir krāšņa visos gadalaikos, mirdz kā varavīksne  visos toņos. Ir grūti pateikt, kura krāsa mūsu zemei piestāvētu vislabāk.

    Dzejnieka firmas zīme ir Ķīpsalas karalis – runcis Francis ar saviem priekiem un raizēm, kurš reizēm dodas ceļojumā uz Parīzi paciemoties pie runča Mišela. Tomēr tik labi kā Ķīpsalā nav nekur! Kāpēc mums gribās atgriezties mājās? Dzejnieks liek padomāt par dzimto māju siltumu, bērnības atmiņām, dzimtās puses  skaistumu un tautas tradīcijām, vēsturi un valodiņu “kur patskaņi ir nomodā par līdzskaņiem”.

“Kad burtiņš ar burtiņu

Kad tā vārdiņš ar vārdiņu

Saspēlējas

Valodiņa, valodiņa

Manī sējas.”

Ieklausīsimies  un pārdomāsim dzejnieka Ulda Ausekļa aicinājumu:

  1. Nesamīt skudru!
  2. Nemētāt maizi!
  3. Brālim ābolu iedot!
  4. Pēc aizsviestās bumbas pašam aiziet!
  5. Teikt labu vārdus!

Mācīsimies dzīvot ar gaišumiņu sirdīs, tā veidojot apkārtējo pasauli  labāku un skaistāku!

    Paldies 2.a un 2.b klasēm par izpildītajiem mājas darbiem, minot un meklējot pilsētas U.Ausekļa dzejā! Paldies Danam, Alisei, Lienei, Ivaram, Pēterim  un 2.a klases zēniem par dzejoļu skaitīšanu! Paldies visiem skolēniem un skolotājām par atsaucību gatavojoties pasākumam!