Radio Skonto

Miglainā 8. oktobra rītā 4.c klases skolēni pulcējāmies skolā daudz agrāk, lai Karjeras nedēļas ietvaros dotos ekskursijā uz radio Skonto.

Kad bijām klāt, mūs laipni sagaidīja Valdis Melderis un Rita Paula. Tikko bijām iegājuši radio studijā, gar durvīm parādījās sarkanās gaismas, kas norādīja, ka rit tiešais ēters. Vērojot radio personības ikdienas darbībā, mums bija jābūt klusiem kā pelītēm.

Kamēr ēterā skanēja mūzika, ar Ritu un Valdi aprunājāmies par darbu radio. Mēs noskaidrojām, kāpēc darbs radio ir interesants. Valdis smejot teica, ka te nav svarīgi, kā izskaties, svarīgi ir tas, kā izklausies. Jautājām, kādu profesiju pārstāvji te strādā un kādam jābūt cilvēkam, kurš strādā radio. Te darbojas žurnālisti, ziņu redaktori, mārketinga speciālisti un citi, tomēr Rita uzsvēra, ka nav būtiski kādas profesijas pārstāvis esi, būtiskākās ir personības iezīmes. Lai strādātu radio ir jābūt komunikablam, zinātkāram, atjautīgam un jābūt ļoti izcilai valodas prasmei un labai balsij. Valdis piemetināja, ka jāpatīk mūzikai un jāinteresējas par to, kā arī jāzina svešvalodas un daudz jālasa.

Mums bija iespēja dzirdēt, kā Valdis pieņēma studijā zvanu no klausītāja, un redzēt, kā notiek zvana ierakstu apstrāde, izgriežot liekās pauzes un vārdu atkārtojumus, lai ēterā atskaņotu kvalitatīvu ierakstu. Pārsteidzoši, cik ātri un veikli Valdis rīkojās.

Rita piedāvāja kādam nolasīt sagatavotās laika ziņas. Renārs drosmīgi iejutās lomā un godam izmēģināja šo darbiņu. Pēc tam dzirdējām, kā Rita lasa laika ziņas un kā radio balsis klausītājiem atklāj horoskopus veiksmīgai dienai. Mums bija iespēja arī aplūkot citas radio telpas. Interesanti bija ieiet ierakstu studijā, kurā visas sienas ir noklātas ar mīkstu pārklājumu, lai nebūtu atskaņu.

Laiks viesojoties Radio SKONTO studijā pagāja nemanāmi ārti. Mums tiešām bija ļoti interesanti! Padies Valdim Melderim un Ritai Paulai par brīnišķīgo iespēju paciemoties radio!